KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13486003
*
nr 1348 6003
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 18:58:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 13:10:07
1
700 kr
21/9 18:53:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Läs mer om Robert Kitchen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10
*
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Läs mer om Robert Kitchen
nr 1348 6003
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 13:10:07 | 1 | 700 kr |
21/9 18:53:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Robert Kitchen
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.Läs mer om Robert Kitchen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10